Get Adobe Flash player
wiadomości finansoweKredyt przez internet   Karta kredytowa dla studentów?   Jak szukać najlepszego kredytu?   Jaka pożyczka pozabankowa jest najlepsza?  
Zestawienie kredytów

Zamiast pożyczki kredyt w banku

Czy już niedługo wielkie zyski firm udzielających tak zwanych szybkich pożyczek bez bik diametralnie się zmniejszą?

KNF zapowiada, że wprowadzi zmiany w rekomendacji, która nakazywała bankom bardzo skrupulatne badanie zdolności kredytowej.

Swoją drogą to właśnie rekomendacja z 2011 roku przyczyniła się do tak niesamowitego wzrostu zainteresowania pożyczkami pozabankowymi. Pożyczki bez bik biły rekordy popularności. Takie firmy jak Provident odnotowały blisko siedemdziesięciu procentowe wzrosty zysków.Czy po wprowadzeniu nowej rekomendacji więcej klientów wróci do banków? Wydaje mi się, że pożyczki bez bik w dalszym ciągu będą bardzo chętnie zaciągane, chociaż koszty takich pożyczek są znacznie wyższe niż koszty kredytu.

Pomimo zmniejszenia restrykcyjności badania zdolności kredytowej i tak wielu klientów nie będzie posiadało pełnej zdolności do zaciągnięcia kredytu w banku. Wiele osób pracuje dorywczo lub na tak zwane umowy śmieciowe. Nie są oni w stanie przedstawić w banku dokumentów, które potwierdzają ich zdolność do spłaty zaciągniętego zobowiązania.

Pożyczka bez bik udzielana jest na uproszczonych zasadach i nie są wymagane dokumenty potwierdzające zdolność kredytową. Z tego powodu wiele osób w dalszym ciągu będzie korzystało z takich pożyczek.