Get Adobe Flash player
wiadomości finansoweKredyt przez internet   Karta kredytowa dla studentów?   Jak szukać najlepszego kredytu?   Jaka pożyczka pozabankowa jest najlepsza?  
Zestawienie kredytów

Świąteczny kredyt

kredyt na święta

Święta już za pasem i z całym impetem ruszyła machina zachęcająca do zaciągania kredytów. Okres przedświąteczny to żniwa przede wszystkim dla banków ale także dla salonów samochodowych i wielu innych branż.

Tępo naszego życia jest coraz szybsze, mamy coraz większe potrzeby, aby je realizować potrzebujemy coraz więcej pieniędzy. Święta to taki czas, w którym chcemy czuć się dobrze, chcemy wynagrodzić sobie cały rok bieganiny, stresów, pracy ponad siły.

Jedynym sposobem aby poczuć się w święta szczególnie dla wielu osób są bogate zakupy, prezenty, nowe meble, nowe auta.

Codzienny pęd za pracą i pieniędzmi spowodował, że jedynie pieniądze dają wielu ludziom poczucie szczęścia.

Instytucje finansowe zajmujące się udzielaniem kredytów dokładnie to czują. Wiedzą, że ludzie przed świętami są mniej ostrożni, szybciej podejmują decyzje, łatwiej się nimi manipuluje.Reklamy w telewizji i na wielu stronach internetowych zachęcają do zaciągania „specjalnych” kredytów które to mają być bardzo korzystne. W rzeczywistości takie kredyty nie różnią się niczym od kredytów gotówkowych udzielanych przez banki na co dzień.

Jedynym sposobem aby znaleźć dobry kredyt jest wykonanie porównania dostępnych ofert kredytowych. Trzeba dokładnie porównać całkowite koszty jakie poniesiemy zaciągając kredyt, dopiero wtedy można wybrać produkt kredytowy który jest najkorzystniejszy.

Oczywiście wiele banków na swoich stronach internetowych zamieszcza swoje kalkulatory, jednak te narzędzia nie umożliwiają porównania wybranego kredytu z innymi proponowanymi przez inne banki.

Bardzo dobry kalkulator kredytowy, który umożliwia porównanie większości kredytów gotówkowych zamieścił portal ecasa.pl.

Nie daj się nabić w butelkę, szczególnie uważaj na oferty kredytów które są reklamowane jako specjalnie przygotowane na święta. Jedynie sprawdzając całkowity koszt i porównując go z całkowitym kosztem innego kredytu dowiesz się prawdy.