Get Adobe Flash player
wiadomości finansoweKredyt przez internet   Karta kredytowa dla studentów?   Jak szukać najlepszego kredytu?   Jaka pożyczka pozabankowa jest najlepsza?  
Zestawienie kredytów

Pańswo zniechęca ludzi do kas

Rząd robi wiele, ażeby zrazić ludzi do Kas, robiąc wokół nich atmosferę niepewności regulacyjnej – stwierdził Grzegorz Bierecki, prezes Krajowej SKOK podczas konferencji prasowej poświęconej projektowi nowelizacji ustawy o SKOK z 2009 roku. Przewodniczący Rady Nadzorczej KSKOK dopowiedział, że opinie profesorów z aspektu prawa są dla tej ustawy miażdżące.

Zasadniczym tematem konferencji była ustawa Z 2009 roku O Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych, która ma wejść w życie27 października br.,oraz propozycja nowelizacji jej przepisów.



Zanim ustawa weszła grupa posłów sugeruje nowelizację jej przepisów. Nowelizację, która nadaje się jedynie do kosza – stwierdził Grzegorz Bierecki, wspominając, że ustawa przegłosowana w Sejmie w 2009 roku spotkała się z dużą ilością zarzutów dotyczących sprzecznych z Konstytucją zapisów. Prezydent Lech Kaczyński zakwestionował w skardze do Trybunału Konstytucyjnego aż 72 przepisy tej ustawy. Bronisław Komorowski zarzuty wycofał, pozostawiając w TK tylko dwa zastrzeżenia, które trybunał uznał i ich zapisy nakazał zmienić. Posłowie PO, zamiast zająć się ustawą w zakresie wskazanym przez TK, zaproponowali nowelizację.