Get Adobe Flash player
wiadomości finansoweKredyt przez internet   Karta kredytowa dla studentów?   Jak szukać najlepszego kredytu?   Jaka pożyczka pozabankowa jest najlepsza?  
Kredyty gotówkowe zestawienie

Kredyty gotówkowe pełne pułapek

Po kilku miesięcznym zastoju na rynku kredytowym banki przystąpiły do bezpośredniego natarcia.
W ostatnich miesiącach wielu klientów odeszło od banków do firm pozabankowych. Bankowcy twierdzą, że stało się to głównie za sprawą rekomendacji KNF, która zmusiła banki do szczegółowego badania zdolności kredytowej.

Jednak pojawia się coraz więcej głosów, że masowe odejście klienta od banków, spowodowane jest zupełnie innym czynnikiem. Wiele osób twierdzi , że banki w nieuczciwy sposób postępują z klientem.

Konsultanci bankowi często specjalnie pomijają podczas rozmowy z klientem, dodatkowe opłaty jakie towarzyszą zaciąganemu kredytowi. Często do kredytu doliczane jest ubezpieczenie chociaż nie jest obowiązkowe. Podczas zawierania umowy doradcy specjalnie omijają kwestie dodatkowych opłat. W rzeczywistości kredyt gotówkowy staje się bardzo drogi niejednokrotnie koszty takiego kredytu są porównywalne lub nawet wyższe niż pożyczki w niektórych firmach pozabankowych.Przede wszystkim podstępne działania doradców bankowych, którzy przed zaciągnięciem kredytu „są bardzo mili i uczynni” a gdy kredyt jest już zaciągnięty stają się bardzo „urzędowi i regulaminowi” zniechęca wielu ludzi do korzystania z usług bankowych.

Chociaż bardzo ostra kampania skierowana przeciwko instytucjom pozabankowym miała zniechęcić ludzi do korzystania z szybkich kredytów pozabankowych stało się zupełnie inaczej.

Banki odczuwają to boleśnie i stosują coraz to nowe chwyty marketingowe, które mają zachęcić do zaciągania kredytów. Oferty kredytów „bez prowizji”, „z gwarancją najniższej raty” „z wakacjami kredytowymi” lub „Spłacimy za ciebie 3 raty kredytu” reklamowane przez znanych aktorów, „bombardują” ekrany telewizorów.

Patrząc na te bardzo zachęcające reklamy można by było rzec , że banki przekształcają się wręcz w instytucje charytatywne, które rozdają pieniądze. Bardzo atrakcyjna oferta w rzeczywistości wygląda zupełnie inaczej. Banki nigdy nie zrezygnują dobrowolnie z zarobku, zmieniają tylko swój sposób działania.