Get Adobe Flash player
wiadomości finansoweKredyt przez internet   Karta kredytowa dla studentów?   Jak szukać najlepszego kredytu?   Jaka pożyczka pozabankowa jest najlepsza?  
Zestawienie kredytów

Kredytów coraz mniej

W ciągu ostatniego roku liczba kredytów zarówno tych przeznaczonych na cele mieszkaniowe jak i drobnych kredytów gotówkowych mocno spadała.

Zdobycie pieniędzy na zakup nieruchomości w obecnej chwili jest bardzo utrudnione. Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła w słynnych już swoich rekomendacjach mocne zaostrzenie kryteriów badania zdolności kredytowej.

W przypadku kredytów mieszkaniowych zaostrzenia są bardzo duże, ponadto banki oprócz zaostrzenia przepisów dotyczących zdolności kredytowej coraz częściej rezygnują z przyznawania kredytów bez prowizji.

Zdobycie kredytu mieszkaniowego na atrakcyjnych warunkach w obecnej chwili jest bardzo utrudnione. Inaczej wygląda sytuacja z drobnymi kredytami konsumpcyjnymi. Chociaż i w tym przypadku wiele osób nie jest w stanie sprostać narzuconym warunkom.Ponadto dużo osób skuszonych reklamami z udziałem różnych sław telewizyjnych decyduje się na kredyt bez dokładnego sprawdzenia wszystkich warunków, całkowitych kosztów i dodatkowych opłat. Późniejszy skutek jest taki, że zamiast 100 czy 200 zł raty trzeba zapłacić dwa razy więcej.

Polityka banków w dobie kryzysu bardzo mocno uderzyła w wiele osób, różne niejasności w umowach, brak rzetelnych informacji co do całkowitych kosztów kredytu mocno zniechęciła Polaków.

Wiele osób zniechęcona do banków sięga po droższe pożyczki pozabankowe lub bardzo popularne w ostatnim czasie pożyczki prywatne.