Get Adobe Flash player
wiadomości finansoweKredyt przez internet   Karta kredytowa dla studentów?   Jak szukać najlepszego kredytu?   Jaka pożyczka pozabankowa jest najlepsza?  
Zestawienie kredytów

Jak szukać najlepszego kredytu?

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy? Jednoznacznej i dobrej dla wszystkich odpowiedzi niestety nie ma. Trzeba porównywać, sprawdzać szczegóły porównywać koszty.


Jednak nie jest to wcale proste. Oprocentowanie nominalne kredytu to nie jedyny punkt jaki trzeba brać pod uwagę. Na koszt całkowity kredytu wpływają również dodatkowe opłaty takie jak prowizja, ubezpieczenie, różne opłaty przygotowawcze.


Bardzo pomocnym wyznacznikiem jest oprocentowanie rzeczywiste RSSO. Wskaźnik RSSO zawiera wszystkie opłaty powiązane z kredytem, dzięki Czemy wyraźnie widać która oferta jest najkorzystniejsza pod względem całkowitych kosztów.
Jak szukać kredytu?


Przede wszystkim należy pamiętać aby nie wierzyć nazbyt reklamom. Reklamy w mediach to nie źródło dobrych informacji o kredycie. Reklama ma zachęcać i wiele ważnych szczegółów jest w niej pominięte.


Nie warto również ograniczać się jedynie do swojego „starego” banku. Niestety nie zawsze lojalność jest opłacalna. Wiele konkurencyjnych banków może zaproponować korzystniejsze warunki. Niekiedy są to warunki wprost rewolucyjne, w końcu każdemu bankowi zależy na jak największej ilości dobrych klientów.


Bardzo pomocnym narzędziem przy poszukiwaniu dobrego kredytu jest porównywarka finansowa. To w takich serwisach można znaleźć najwięcej szczegółów o ofertach bankowych i skorzystać z kalkulatora kredytowego, który bardzo dokładnie wskaże różnice pomiędzy kredytami.