Get Adobe Flash player
wiadomości finansoweKredyt przez internet   Karta kredytowa dla studentów?   Jak szukać najlepszego kredytu?   Jaka pożyczka pozabankowa jest najlepsza?  
Pożyczki hipoteczne zestawienie

Aneks do kredytu hipotecznego

Kredyty hipoteczne wiążą nas z bankiem na bardzo długie lata. Bardzo często kredyty hipoteczne spłacamy przez 15-20 lat a nawet i dłużej. W tym czasie może zdarzyć się bardzo wiele, zmienimy pracę, zmieni się nasze wynagrodzenie, zmienić się może również termin w jakim są przelewane pieniądze na nasze konto.
Takie zmiany mogą wiązać się z tym, że będziemy zmuszeniu zmienić dzień w którym spłacamy kredyt. Niestety taka zmiana może być bardzo kosztowna. Dzień spłaty kredytu jest ustalany podczas zawierania umowy. Aby zmienić dzień spłaty kredytu najczęściej trzeba podpisać aneks do umowy kredytowej, a to może kosztować bardzo dużo.


Większość banków za zmiany w umowie kasuje około 200 zł jednak są i takie banki , które za podpisanie aneksu do umowy życzą sobie jakiś procent od kwoty pozostałej do spłaty.


Dla przykładu w PKO BP za aneks trzeba zapłacić 0,5 proc do kwoty pozostałej do spłaty. W przypadku dużych kredytów mieszkaniowych może to być dość duża kwota do zapłaty.